Informace pro nevěsty

Milá nastávající nevěsto,

dostala jsem vaši poptávku na svatební vizáž a vy teď zvažujete, zda si u mě svůj svatební termín rezervujete, nebo ho už máte na pevno zamluvený. V obou případech se vám budou hodit následující informace o mně a mých službách.

Něco málo o mně:

Vizážistice se věnuji od roku 2015. Prošla jsem si hromadou líčících kurzů a neméně kurzů hairstylingových – zde upozorním, že nejsem kadeřnice (foukanou u mě nečekejte) … věnuji se pouze vlasovému stylingu. Nemám nijak výrazně vyhrazený styl líčení – pokud se vůbec nelíčíte, zvládnu vám vykouzlit extreme nude makeup, pokud jste naopak zvyklá na výraznější líčení, vybereme spolu ten správný odstín kouřovek a třeba přidáme i třpytky.

Potřebné informace:

 1. Jako první si musíte zvolit svatební balíček, který bude odpovídat vašim nárokům a požadavkům. Svůj balíček si vyberte ZDE
 2. V jakém stylu chcete líčení a účes? Nemusíte si být hned jistá, co budete mít ve svatební den na sobě, ale zkuste si projít pinterest a ujasnit si, co se vám líbí a co ne. Budu ráda za zaslání pár fotografií líčení a účesu pro moji přípravu.
 3. Svatební zkouška: Zkouška líčení a účesu je pro mnoho nevěst takový ten pomyslný začátek cílové rovinky – probíhá u mě ve studiu (Studio Label, Banskobystrická 137, Brno) přibližně měsíc před svatbou a rozhodneme na ní, jaká bude vaše finální vizáž. Za zkoušku se platí polovina ceny svatebního balíčku v hotovosti, zbytek se doplácí v den D. V den zkoušky probereme zaslané fotografie a upravíme vizáž vám na míru.
 4. Co už možná většina nevěst neví je to, že se na zkoušku mají nachystat stejně jako na den D. A jak by to mělo vypadat?
 • PLEŤ
  Svatba je velice stresující období, je proto velice důležité dodržovat pravidelnou péči o pleť. Minimálně tedy odlíčení makeupu, čištění pleti a krém ráno i večer. Před zkouškou (stejně jako před svatbou) doporučuji klientkám zajít na kosmetiku, a udělat si jemný(!) peeling a dát hydratační masku večer předtím (já miluji Holika Holika – Aloe).
 • OBOČÍ
  Upravené obočí je základ obličeje. Obočí je nejvýraznější prvek obličeje a přitahuje hodně pozornosti – hezky upravené a nabarvené obočí je tedy důležitou součástí líčení (barvení jde případně doladit líčením, s tvarem už v den D nic moc nenadělám). Pokud se o obočí staráte sama, doporučuji si tvar začistit večer před událostí. Pokud si s úpravou nejste jistá, raději to přenechejte odborníkovi (ráda se o vaše obočí postarám i já).
 • VLÁSKY
  Každé nevěstě doporučuji umýt si vlásky den před zkouškou/svatbou. Umytí v den události může zanechat vlásky rozlítané a velmi jemné – je pak potřeba použití více produktů, které můžou vlásky zbytečně ještě víc zatížit. Během mytí nepoužívejte žádné masky, a jen malé množství kondicionéru do konečků – vlasy jsou po nich kluzké a obalené, mnohem náročnější pro následný styling. Naopak můžete použít tepelnou ochranu, která se do vlasů vnese za mokra a poté se vlasy fénují za souběžného pročesávání po směru růstu vlasů (nikde ne proti). Vlasy jsou pak uhlazené a krásně lesklé.

A proč tohle všechno? Protože díky tomu, že se na zkoušku nachystáte tak jako na svatbu, si více přiblížíte to, jak budete vypadat také ve svatební den. Pokud mi tedy na zkoušku dojdete s neopečovanou pletí a mastnými vlasy, jsou mé možnosti na zkoušce jak tuto prekérní situaci vylepšit jen velmi omezené.
Byla bych proto nerada, abych například na zkoušce řešila tuto situaci a snažila se alespoň přiblížit požadovanému výsledku, a nakonec by mi přišla zpráva, že byly vlasy příliš upláclé, vlny nevydržely a makeup byl na pleti moc vidět. Pěstěná pleť a čisté vlásky jsou VŽDY základ kvalitní vizáže.

 

Tipy na závěr

 • návštěva kadeřníka: naplánujte si návštěvu kadeřníka tak, aby vám vyšlo barvení co nejblíže ke svatbě, naopak stříhání vlasů omezte na nejblíže 3 měsíce před svatbou (čerstvěji stříhané vlasy jsou nepoddajné)
 • experimenty před svatbou: pokud si chcete nechat nabarvit vlásky na nějaký nový odstín, zásadně to NEDOPORUČUJI – není nic horšího, než že sedíte týden před svatbou před zrcadlem a brečíte, že si vůbec nepřipadáte jako vy. Pokud chcete zkoušet něco nového, poraďte se s kadeřníkem a udělejte to tak, aby v případě, že se vám výsledek nebude zdát, stihnete vlasy přebarvit na původní styl
 • hydratace: nevěsty jsou posledních pár dní před svatbou ve velkém stresu a dost často zapomínají dodržovat pitný režim – zkuste si napustit lahev (alespoň 1,5l) a za den ji vypít – ano, bude těžká, a to vás bude nutit, vypít ji co nejdříve
 • masky: doporučuji si před svatbou a svatební zkouškou udělat hydratační masku – pleť vždy potřebuje vodu a díky ní předejdeme nepříjemným šupinkám (moje nejoblíbenější masku najdete ZDE)
 • pupínky: nesahat, nemačkat, nerýpat! Ano, lehce se to řekne, hůř udělá… ALE! Pokud si pupínek rozrýpete, můžete ho ještě zvětšit, a co je ještě horší, pokud tam bude ranka do „živého“, tak bude opravdu náročné, aby tam držel makeup! Doporučuji zlehka poťupat tea tree olejíčkem a jít se věnovat jiným záležitostem.
 • opary: pokud trpíte na opary, může se stát, že vám vyskočí v ten nejméně příhodný okamžik – pro jistotu si můžete nechat předepsat svým praktickým lékařem tabletky herpesin, které oparu předejdou
 • opalování: ať už se plánujete péct na sluníčku nebo ne, dávejte si pozor na slunečné dny – chození po městě v tričku/nátělníku nebo cvičení ve sportovní podprsence se může na vašich pažích a zádech nepěkně podepsat vypálenými čárami, v odstrašujících případech i loupáním kůže a nevzhlednými mapami

Pokud budete mít jakékoliv otázky, určitě neváhejte a pište. Vaše vizážistka Veronika