VERONIKA MATĚJKA KOSMETIKA

Ally

Líčení a péče o pleť jdou ruku v ruce. Na počátku mojí cesty do průmyslu krásy bylo líčení samotné, netrvalo dlouho, než jsem pochopila, že pokud chceme mít krásný make-up, musíme věnovat svůj čas také pleti, na kterou ho nanášíme. Postupně jsem se začala učit jak pleť funguje, jaké produkty jsou na trhu a z čeho se skládají. Péče o pleť mě začala bavit čím dál tím víc, až jsem se v roce 2019 rozhodla pro absolvování obsáhlého rekvalifikačního kurzu na kosmetičku.

Kurz kosmetiky jsem postupně začala rozšiřovat dalšími školeními pro používání zajímavých přístrojů při ošetření, pokročilou úpravu obočí a také zkrášlení řas technikou lashlifting, kterou si oblíbily především mé nevěsty.
U mě to prostě nikdy nekončí jen jedním kurzem, miluju vzdělávání a pokrok, proto v mém studiu můžete vždy objevit nějakou novou proceduru, technologii nebo zajímavý produkt.

PŘÍRODNÍ PÉČE

Alissa Beauté je italská značka profesionální pleťové a tělové dermo-kosmetiky vytvořená v milánských laboratořích na základě nejnovějších vědeckých a technických poznatků. Srdcem široké řady produktů jsou aktivní přísady z čisté přírody, jako jsou extrakty z exotického ovoce, mořských řas a blahodárných bylin. Neobsahují parabeny, sulfáty, barviva, minerální oleje, běžné alergeny ani další látky zatěžující organismus a životní prostředí.

KOSMETICKÉ OŠETŘENÍ

Kosmetické ošetření si můžete vybrat v několika různých délkách a liší se i v samotném obsahu. Produkty vybírám vždy na míru vaší pokožce a jejím potřebám, aby si z celého procesu vzala co možná nejvíce a vy se cítili jako znovuzrození.

Ošetření začíná odlíčením a očištěním pleti. Poté pleť hloubkově vyčistím od odumřelých buněk, ucpaných pórů a škodlivých látek usazených uvnitř pórů. Následná séra se tak dostanou hlouběji do pokožky a maska pleť  zregeneruje. Pleťový krém celé ošetření doplní finální dávkou hydratace.

PŘÍSTROJE

Ultrazvuková špachtle – nástroj, který pleť vyčistí do hloubky, uvolní ucpané póry, zbaví se odumřelých buněk a vyplaví toxické látky na povrch.
Galvanická žehlička – funguje na principu galvanoterapie – galvanický proud  způsobuje nerovnováhu v buňkách, aby se „začaly snažit“, díky tomu se aktivuje buněčná energie, kůže se začíná vypínat, lépe prokrvovat a přijímá látky, které jí chceme dodat prostřednictvím kosmetických přípravků.

FOTODYNAMICKÁ TERAPIE (PDT)

LED biologické světlo proniká do hloubky pokožky a pomocí silného záření stimuluje buněčnou obnovu pleti, čímž startuje ozdravné procesy v ní.
Různé vlnové délky světla pronikají do tkání, čímž dochází k reakci a zvýšení buněčné aktivity v určitých hloubkách pokožky. Reakce pak s sebou nese například zvýšení tvorby kolagenu (omlazení pokožky), blokaci tvorby nadměrného množství melaninu (redukce nežádoucích pigmentů), odstranění bakterií (dezinfekce), snížení zánětlivých procesů (léčba akné).

CHEMICKÝ PEELING

Chemický peeling je procedura, která se využívá pro rozjasnění, omlazení a rejuvenaci pleti. Trvá jen pár minut, ale má neskutečně pozitivní účinky na pleť.
+ rychlost – trvá několik minut
+ bezbolestná – může trošku šimrat
+ viditelné menší mimické vrásky
+ zmenšuje viditelnost pigmentových skvrn
+ snižuje výskyt aknózních ložisek